Komora normobaryczna

PROMOCYJNE CENY - SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ - KLIKNIJ.


CZYM JEST KOMORA NORMOBRARYCZNA W FIORTCLINIC?

Terapia normobaryczna przede wszystkim zwiększa skuteczność namnarzania  komórek macierzystych. Dzięki temu organizm dużo szybciej się regeneruje oraz przyśpiesza regenerację uszkodzonych, lub bardziej schorowanych tkankanek. Podczas przebywania  w komorze normobarycznej tlen jest swobodnie uwalniany do wnętrza pomieszczenia komory, i nie dzieje się jak to w komorach hiperbarycznych, w których powietrze dostarczane jest wyłącznie w maskach.  Oczywiście pobyt w komorze normobarycznej wiąże się z wieloma prozdrowotnymi działaniami.

Pacjenci już po pierwszej wizycie odczuwają znaczącą poprawę samopoczucia jak i ogólną poprawę stanu zdrowia. Jest to związane przede wszystkim z lepszym dotlenieniem wszystkich komórek ciała. Regularne korzystanie z zabiegu normobarii wpływa skutecznie na stymulację trudno gojących się ran i tkanek. Poprawia krążenie krwi obwodowej a jednocześnie wykazuje silne działanie bakteriobójcze jak i bakteriostatyczne. Dzięki temu dodatkowo wspomaga zmniejszenie obrzęku tkanek, a także wspomaga proces eliminowania-usuwania szkodliwego dla organizmu człowieka - tlenku węgla. Wykorzystując tlenoterapię znacznie wzrasta aktywność komórek, które odpowiadają za stan oraz siłę układu kostnego. Zabiegi w komorze normobarycznej szczególnie zalecane są osobom, które chorują na cukrzycę, łuszczycę lub mają problemy z innymi schorzeniami skórnymi. Tak ogromne dotlenienie organizmu ma ogromne znaczenie w przypadku chorób naczyniowo-sercowych.

Terapia ta dodatkowo wspiera również rekonwalescencję pacjentów po zabiegach operacyjnych, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie w przypadku autyzmu  jak również w porażeniach mózgowych oraz chorobach nowotworowych. Pobyt normobarii pomoże również osobą cierpiącym na bezsenność, częste  bóle głowy -migreny, alergikom oraz wspomaga walkę z nadwagą. Poprawia również pole widzenia u osób z problemami związanymi z niedotlenieniem siatkówki. Terapia ta, również wpływa pozytywnie na sportowców i osoby aktywne fizycznie. Dostarczana do wszystkich komórek naszego ciała optymalna ilości tlenu, znacząco zwiększa  regenerację organizmu, co z kolei przekłada się na uzyskanie lepszych wyników sportowych. Zwiększone ciśnienie atmosferyczne , które uzyskujemy w komorze normobarycznej zdecydowanie przyspiesza  odbudowę zdegenerowanych tkanek. Pacjenci którzy regularnie odwiedzają komorę normobaryczną zwracają również uwagę na zdecydowaną poprawę powrotu elastyczności i kondycji skóry.

KOMORA NORMOBARYCZNA >