Terapia FDM

FDM

FDM (Fascial Distortion Model) jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych terapii manualnych zwalczających ból. Wykorzystując mowę ciała (gestykulację) oraz sposób w jaki pacjent go opisuje, terapeuta jest w stanie natychmiast zastosować dopasowaną formę terapii manualnej, przynoszącą w większości przypadków natychmiastową poprawę. Diagnostyka przy stosowaniu tej metody opiera się na szczegółowym wywiadzie z pacjentem, badaniu palpacyjnym i testach  ruchomości tkanek. Każda dystorsja (zaburzenie powięziowe) ma swoją charakterystykę.

Celem każdej interwencji według Fascial Distortion Model jest anatomiczna korekcja powięzi. Jeżeli dystorsja powięzi zostaje skorygowana, można liczyć na natychmiastową poprawę wytrzymałości, ruchomości i/lub na redukcje bólu. Leczenie tą metodą trwa krótko, zatem czas rekonwalescencji zapewnia szybki powrót do poprzedniej aktywności fizycznej.

Prawdziwa sztuka pracy metodą FDM nie ukrywa się za skomplikowanymi chwytami i technikami – polega na umiejętności słuchania i obserwowania pacjenta.”  Zastosowanie „prostych” technik z zakresu FDM, prowadzi często już po pierwszym zabiegu do znacznej lub całkowitej poprawy objawów występujących u pacjenta

Kiedy stosować FDM?

FDM jest bolesną techniką, ale daje zaskakująco szybkie rezultaty, zwłaszcza w  urazach, ostrych bólach spowodowanych skręceniami i zwichnięciami stawów, urazach sportowych. Metoda ma duże powodzenie w bólach pleców, ramion i karku, ograniczeniach ruchomości i objawach neurologicznych, takich jak drętwienie, mrowienie, uczucie osłabienia i niestabilności w stawie.

 

KOMORA NORMOBARYCZNA >