FDM
Celem każdej interwencji według Fascial Distortion Model jest anatomiczna korekcja powięzi. Jeżeli dystorsja powięzi zostaje skorygowana, można liczyć na natychmiastową poprawę wytrzymałości, ruchomości i/lub na redukcje bólu. Leczenie tą metodą trwa krótko, zatem czas rekonwalescencji zapewnia szybki powrót do poprzedniej aktywności fizycznej.
Prawdziwa sztuka pracy metodą FDM nie ukrywa się za skomplikowanymi chwytami i technikami – polega na umiejętności słuchania i obserwowania pacjenta.” Zastosowanie „prostych” technik z zakresu FDM, prowadzi często już po pierwszym zabiegu do znacznej lub całkowitej poprawy objawów występujących u pacjenta
Kiedy stosować FDM?
FDM jest bolesną techniką, ale daje zaskakująco szybkie rezultaty, zwłaszcza w urazach, ostrych bólach spowodowanych skręceniami i zwichnięciami stawów, urazach sportowych. Metoda ma duże powodzenie w bólach pleców, ramion i karku, ograniczeniach ruchomości i objawach neurologicznych, takich jak drętwienie, mrowienie, uczucie osłabienia i niestabilności w stawie.